07/05/2026
🌸 🐾
A tenyésztő VS szaporító különbséget minden becsületes tenyésztőtársamra gondolva készítettem.
Valamint arra, hogy egy laikus belelásson abba, milyen áldozatos, elhívatott munkát végzünk.
Sért, igen sért az olyan komment, ami a lentiekben láthat: "Árra"? (Ára helyesen!)
Miért sért?
Mert ezek a picik a kezünkbe születnek, a vemhes mamakutyára már külön fókuszt helyezünk, a fialás levezetése stressz, és a picik első pár napja is nagyon szenzitív, mindenre felpattansz, figyelsz, segítesz a gyengébb babáknak.
Teljes szívvel neveled, méred, gondozod őket.
Napi töbször mosunk, fertőtlenítünk, takarítunk, hogy megóvjuk a még érzékeny kölyköket.
Ez szenvedély, hivatás, alázat.
Nem én érzem magam sértve, ha az első kérdés az, hogy :"árra?" Hanem a kiskutyákra nézve érzem sértőnek, akiket születésüktől fogva rajongva szeretünk, és még az után is, hogy gazdisodtak.
Egy tenyésztő nem dob ki kiskutyákat zacskóban az erdőbe, egy tenyésztő mindig figyeli, látja, hogy boldog életet élnek a kutyusok a gazdiknál.
A cél ez:BOLDOG GAZDI-BOLDOG KITYUS, amiben mindig segítünk, ha elakadás van egy kezdő gazdinál.
Az iphone-nak nincs lelke, telefonálásra, social média nézegetésre használod, olcsóbb telefon is képes erre.De itt mégis kell a legjobb, itt nem sajnálják sokan az aránytalanul magas árakat, pedig nincs lelkük, nem szeret, nem társak sok-sok éven keresztül!
Ne támogasd a szaporítókat, nekik a kölykök tárgyak, nem fogják veletek tartani a kapcsolatot, ha baj van. Sok kutyafajta tűnik első hangzásra soknak, és ezt teljesen megértem. Nem egy, nem kettő gazdimról tudom, hogy évekig kereste a számára szimpatikus kennelt, és tudatosan spórolt álmai kutyusára!
A menhelyek tele vannak, és ez nem jó! Utópikus elképzelés, hogy olyan ország legyünk, ahol nincs menhely, de a számukat drasztikusan le kell csökkenteni!
Menhelyről sem kapsz csak úgy simán kutyust, hiszen ők is sok esetben évekig gondoznak egy kutyust. Én nem ellenük vagyok, hanem azok ellen, akik odajuttatják a kutyusokat!
Amíg az a prioritás, hogy gyorsan, lehetőleg minimális befektetéssel legyen kutyusa valakinek, a szaporítókat támogatod, de tudod mi vár azokra az egyedekre akiknek nem jut gazdi? Inkább nem részletezném!
Spanyol Vízikutyák esetében a helyzet jobb, jelenleg itthon mindenki megbízható tenyésztő, a mi felelősségünk, hogy ez így is maradjon!
Sajnos a Tacskóknál rengeteg szaporító van, ami végtelenül elkeserítő!
Én csak erről a két fajtáról tudok beszélni, mivel velük foglakozom, de rengeteg fajtát érint, hogy szaporítók hada csapott le rájuk! 🐾🌸
/Azt gondolom,van remény,hiszen egy olyan ember fogja ezeket a dolgokat kezébe venni mint Gajdos László - TISZA akinek valóban szívügye az állatok jólléte.