Tiszta Tisza

Tiszta Tisza A Tiszta Tisza,állatjólléti fókuszú kezdeményezés.A felelős állattartás fontosságára való fókuszálás

🌸 🐾A tenyésztő VS szaporító különbséget minden becsületes tenyésztőtársamra gondolva készítettem.Valamint arra, hogy egy...
07/05/2026

🌸 🐾
A tenyésztő VS szaporító különbséget minden becsületes tenyésztőtársamra gondolva készítettem.

Valamint arra, hogy egy laikus belelásson abba, milyen áldozatos, elhívatott munkát végzünk.

Sért, igen sért az olyan komment, ami a lentiekben láthat: "Árra"? (Ára helyesen!)

Miért sért?

Mert ezek a picik a kezünkbe születnek, a vemhes mamakutyára már külön fókuszt helyezünk, a fialás levezetése stressz, és a picik első pár napja is nagyon szenzitív, mindenre felpattansz, figyelsz, segítesz a gyengébb babáknak.

Teljes szívvel neveled, méred, gondozod őket.

Napi töbször mosunk, fertőtlenítünk, takarítunk, hogy megóvjuk a még érzékeny kölyköket.
Ez szenvedély, hivatás, alázat.

Nem én érzem magam sértve, ha az első kérdés az, hogy :"árra?" Hanem a kiskutyákra nézve érzem sértőnek, akiket születésüktől fogva rajongva szeretünk, és még az után is, hogy gazdisodtak.

Egy tenyésztő nem dob ki kiskutyákat zacskóban az erdőbe, egy tenyésztő mindig figyeli, látja, hogy boldog életet élnek a kutyusok a gazdiknál.
A cél ez:BOLDOG GAZDI-BOLDOG KITYUS, amiben mindig segítünk, ha elakadás van egy kezdő gazdinál.

Az iphone-nak nincs lelke, telefonálásra, social média nézegetésre használod, olcsóbb telefon is képes erre.De itt mégis kell a legjobb, itt nem sajnálják sokan az aránytalanul magas árakat, pedig nincs lelkük, nem szeret, nem társak sok-sok éven keresztül!

Ne támogasd a szaporítókat, nekik a kölykök tárgyak, nem fogják veletek tartani a kapcsolatot, ha baj van. Sok kutyafajta tűnik első hangzásra soknak, és ezt teljesen megértem. Nem egy, nem kettő gazdimról tudom, hogy évekig kereste a számára szimpatikus kennelt, és tudatosan spórolt álmai kutyusára!

A menhelyek tele vannak, és ez nem jó! Utópikus elképzelés, hogy olyan ország legyünk, ahol nincs menhely, de a számukat drasztikusan le kell csökkenteni!
Menhelyről sem kapsz csak úgy simán kutyust, hiszen ők is sok esetben évekig gondoznak egy kutyust. Én nem ellenük vagyok, hanem azok ellen, akik odajuttatják a kutyusokat!
Amíg az a prioritás, hogy gyorsan, lehetőleg minimális befektetéssel legyen kutyusa valakinek, a szaporítókat támogatod, de tudod mi vár azokra az egyedekre akiknek nem jut gazdi? Inkább nem részletezném!

Spanyol Vízikutyák esetében a helyzet jobb, jelenleg itthon mindenki megbízható tenyésztő, a mi felelősségünk, hogy ez így is maradjon!

Sajnos a Tacskóknál rengeteg szaporító van, ami végtelenül elkeserítő!
Én csak erről a két fajtáról tudok beszélni, mivel velük foglakozom, de rengeteg fajtát érint, hogy szaporítók hada csapott le rájuk! 🐾🌸

/Azt gondolom,van remény,hiszen egy olyan ember fogja ezeket a dolgokat kezébe venni mint Gajdos László - TISZA akinek valóban szívügye az állatok jólléte.

22/04/2026

Ez volt a tervem,hogy erről beszéljünk komolyan!
Tenyésztőként tudom,hogy ha egy kutyus nincs tenyésztésbe vonva az ivarzás utáni álvemhességeknek milyen hoszútávú egészségkárosító hatásai lehetnek! Ahogy Gajdos László - TISZA is elmondja főleg a szuka kutyusok ivartalítása a fontos! Ha nincs ivarzó szuka,nem megy át a szomszédból az ivaros kan kutyus sem,így nem lesz felesleges házi szaporulat,ahol legtöbbször a babák,egy szatyorba kidobva kötnek ki,ez természtesen a cicákra is vonatkozik!
Nem,valóban nem kellett volna megszületniük! Tegyünk ellene! Legyünk felelős állattartó nemzet❤️🤍💚!
Aki kutyust vagy cicát vállal,vállalja azt is amennyiben nem rendelkezik hivatalos kennel névvel,hogy nem sajnálja az ivartalanítás árát kifizetni!
Kérlek Osszátok tovább Gajdos László videóját!
🌸🐶🐱🌸

20/04/2026

Sziasztok,

Ezek a gondolatok már régóta bennem vannak, de sokáig nem éreztem azt, hogy biztonságban és nyíltan lehetne erről beszélni. Most viszont úgy érzem, eljött az idő, hogy hangot adjunk ennek, és elindítsunk egy párbeszédet.
Mivel hazánkban beindult egy pozitív változás ahol a rendszer célja is az,hogy egy olyan európai térségekhez méltó színvonal alakuljon ki,ahol kulturált az állattartás is.

Ezt az oldalt azért hoztam létre, mert van egy téma, amiről Magyarországon túl keveset beszélünk őszintén: az állattartás,és a felelőtlen szaporítás kérdése.

Ez nem egy helyi probléma, hanem országos.
Kutya, macska és haszonállat egyaránt érintett,és bár sokan foglalkoznak a következményekkel, a valódi okokról jóval kevesebb szó esik.

Én a saját tapasztalataimon keresztül látok bele ebbe a rendszerbe, és hiszem, hogy ezen lehetne változtatni ,nem látványos kampányokkal, hanem átgondolt, működő megoldásokkal.

Ez az oldal nem pénzgyűjtésről szól.
Nem menhelyet építünk, ellenkezőleg! Kitartó munkával,példamutatással,edukációval,érjük el,hogy ne legyen szükség ennyi menhelyre!Nem sokkoló tartalmakkal szeretnék hatni.

A célom az, hogy egy olyan közösség jöjjön létre, ahol:
– felelős állattartásról beszélünk
– jó példákat mutatunk
– és ahol az emberek nem csak együtt éreznek, hanem gondolkodnak is

Ha te is úgy gondolod, hogy ezen a területen változásra van szükség, kövess be, és ha egyetértesz, segíts azzal, hogy megosztod.

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége abból ítélhető meg, ahogyan az állataival bánik.” – Gandhi

❤️🐶🐱🐷🤍🐮🐥🦆💚

Cím

Dunavarsány

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Tiszta Tisza új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás