Kezedben a Jövő

Kezedben a Jövő Ez egy civil mozgalom a fiatalokért

04/04/2026
04/04/2026

Kedves Nagy Dávid!

Mindenekelőtt hadd fejezzem ki sokunk köszönetét a mai bejelentésetekért! Tudom, hogy nem lehetett könnyű meghozni a döntést, hogy három körzetben visszaléptetitek a jelöltjeiteket a rendszerváltás érdekében. Meggyőződésem, hogy ebben a történelmi helyzetben minden ilyen gesztus felbecsülhetetlen értékkel bír, és a Fidesz leváltásának a kulcsát jelentheti a billegő körzetekben.

Bevallom ugyanakkor, hogy némiképp összezavarodtam a hír kapcsán, mert nem teljesen látom a logikát abban, hogy miért álltok meg kizárólag ennél a három körzetnél, ha már szemlátomást ti is elkezdtétek osztani a véleményünket abban, hogy az ellenzéki szavazatok megosztása igenis valós kockázatot jelent a rendszerváltás sikere szempontjából. Mi a Momentumban lassan egy éve érvelünk amellett, hogy a pártoknak kiemelt felelősségük van abban, hogy a választóikat arra ösztönözzék, hogy ezen a sorsdöntő választáson a közös célt helyezzék előtérbe a hagyományos pártszimpátiáikkal szemben.

Korábban, Dávid, te azzal érveltél, hogy a Kutyapárt esetében a visszalépésnek nem sok értelme van, mert a szavazóitok nagy része zsigerből elutasítja a teljes jelenlegi politikai elitet - amibe a Tisza is beletartozik. Úgy vélted, ők nem olyan "fegyelmezett" szavazók, akiket egy szimpla visszalépéssel csak úgy át lehetne terelni egyik párttól a másikig.

A mai döntésetek viszont arra enged következtetni, hogy időközben meggondolhattátok magatokat, és most már ti is úgy látjátok, hogy az egymásra indulásnak komoly kockázatai lehetnek, ami igaz a Kutyapárt szavazóira is. Máskülönben nem teljesen értem, miért döntöttetek volna több szoros körzetben is a visszalépés mellett. Ha viszont tényleg meggondoltátok magatokat, akkor meg az nem világos, hogy miért álltok most meg kizárólag ennél a három körzetnél.

A taktikaiszavazas.hu becslései szerint legalább tizenöt olyan körzet van az országban, ahol kevesebb mint ezer szavazat fog dönteni a győztes személyéről. Ma a pártotok egri önkormányzati képviselője, Domán Dániel is arra kért titeket, hogy az ő - szintén hajszálon múló - körzetében léptessétek vissza a jelölteteket. Az egri indulótok neve, Blau Sándor azonban nem szerepel azok között, akiknek a visszalépését ma bejelentettétek.

Ha mutatkozna bármi valós esély a parlamentbe kerülésetekre, akkor talán érteném, hogy miért erőltetitek továbbra is az indulást. De az utóbbi hónapokban én egyetlen olyan komolyan vehető kutatást nem láttam, ami erre érdemi esélyt adott volna. Sőt, a Telexhez eljutott, tegnap esti belső online egyeztetéseteken készült hangfelvételből az is kiderült, hogy már házon belül is akadnak köztetek olyanok, akik szintén kételkednek abban, hogy egy százaléknál többre esélyesek lennétek. Van, aki egyenesen magát az egy százalékot is kétségbe vonja.

Ha már a saját soraitokban is ilyen komoly aggályok fogalmazódnak meg, joggal merül fel a kérdés: ha nem a bejutás a valódi cél, akkor micsoda? Az egyszázalék után járó párttámogatás? Vagy netán az a kényszer, hogy ne kelljen visszafizetni az eddig elköltött kampánypénzeket az államkincstárnak?

Mert ha ez utóbbi a ludas, akkor élnék egy felvetéssel: Szabó Bence százados bátor kiállása és az őt övező támogatás az elmúlt napokban bebizonyította, milyen hatalmas erő rejlik abban, ha összefognak a magyarok. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg honfitársunk készséggel beszállna egy közösségi adománygyűjtésbe, ha a Kutyapárt cserébe testületileg meghozná azt a döntést, hogy nem indul ezen a választáson.

Kérlek titeket, gondoljátok át még egyszer a döntést, és tegyétek mérlegre, mi szolgálja most a legjobban Magyarország jövőjét! Hiszem, hogy együtt most képesek lehetünk történelmet írni, de ezt tényleg csakis közös erővel tudjuk elérni!

25/03/2026
25/03/2026

Hozzáértők szerint nem az a kérdés, hogy vissza lehet venni az ebül szerzett NER-vagyont, hanem az, hogy hogyan. És van rá megoldás, bizony! A jó hír, hogy jogszerű, méltányos és igazságos.
Tóth Gábor Attila alkotmányjogász és Lendvai András ügyvéd egy szakmai tanulmányban mutatja be a módját. Ha megnézed a mai videót, te is sokkal felkészültebben érvelhetsz a vitákban. Vigyázat, komoly tartalom tájékozott emberek számára, tehát neked!
(Videó lent a kommenteknél.)

25/03/2026

Az április 10-ei Rendszerbontó Nagykoncert újabb tizenkét fellépőjének kilétét hozzuk itt és most nyilvánosságra – ezeknek a bátor előadóknak a részvétele bennünket, a Polgári Ellenállás szervezőit büszkeséggel és a felelősség érzetével tölt el. A rendezvény infrastrukturális megvalósítása közösségi finanszírozásból történik, úgyhogy nagyon nagy szükségünk van a mélyen tisztelt közönség felajánlásaira. Kérjük, hogy akinek lehetősége van, az a kommentmezőben feltüntetett opciók valamelyikén járuljon hozzá a Rendszerbontó Nagykoncert megvalósításához. A beérkező forintok egészét a színpad, a hangtechnika és a ledfalak felállítására fordítjuk. Hálásan köszönünk minden segítséget egy szabad és nyugatos Magyarország reményében.

24/03/2026

A Rendszerbontó Nagykoncert ma reggel bejelentett fellépői:
Elefánt, Bongor, Hősök, 6363 (Gege), Galaxisok, Sickratman, Mudfield, Nyers (Czutor Zoltán és Czutor Győző), Filo, Chandler B., F**ky & Fekete Kobra

További fellépők hamarosan...

A rendezvény infrastrukturális megvalósítása közösségi finanszírozásból történik, ezért szükségünk van a felajánlásaitokra! Kérjük, ha lehetőségetekben áll, a kommentmezőben található opciók valamelyikén járuljatok hozzá a megvalósuláshoz!
Köszönjük!

19/03/2026

Kérlek oszd meg

19/03/2026

Köszönjük nektek, hogy ilyen gyorsan ilyen sokan lettünk! 🥰 De nincs megállás, repesztünk tovább! 🚀

Cím

Budapest

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kezedben a Jövő új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás