23/12/2025
Pozsgay Dóri:
Magamról csak annyit, hogy egy elég ritka genetikai betegséggel születtem, nem mással, mint a Laurence Moon Biedel Bardet szindróma, ami a végtagokra, a szemre és a vesékre terjed ki. Ezek a területke közül mind a hármam érintett vagyok, hiszen több ujjal születtem, mind a négy végtagomon hat ujjam volt, amiből mára már egyik plusz sincs meg, sőt a bal kezemen emiatt csak négy ujjam van. Vese területén kétszeres vese transzplantált vagyok, a szemem terén pedig mára már teljesen vak. Retinitis pigmentosa a szembetegségem, ami ugyebár a farkasvakság, aminek köszönhetően elég sokáig, 13 éves koromig nagyjából boldogultam az életben, azonban az első vese transzplantációm után rengeteg szteroidos kúrát kaptam, ami miatt felgyorsult szemem romlása, és 21 éves koromra teljesen megvakultam. Ennek ellenére 2019 - ben az ELTE - Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskola Karon végeztem látássérültek pedagógiája és pszichopedagógia karon, azonban a szakmámon belül nem sikerült elhelyezkednem. 2020 - 2024 között bele kóstoltam egy kicsit a szociális munka és a kommunikáció és média szak területébe is, de diplomát egyik szakon se szereztem. Jelenleg is próbálok munkát találni, szabad időmben szeretek olvasni, nyelveket megismerni, fejlesztgetni magamat különböző területeken, mint pl az informatika, vagy a szövés szakmája. Szeretek írni is, jelenleg is a facebook - on "Noé bárkája" címmel vezetek egy személyes jellegű blogot, ahol egyik oldalt a társadalom szemléletét próbálom kicsit formálni azzal, hogy mi látássérültke se vagyunk mások, másrészt felől Noé szemszögéből kissé humorosabb formában bemutatni, hogy merre fele szoktunk járni. Röviden és tömören ennyi magamról, de ha gondolod a facebook - os profilomról is másolhatsz, ott vannak hasonlítgatások, hogy minek látom magam.