30/05/2025
Szombaton szeretettel várunk minden érdeklődőt a fórumra, melyen megbeszélhetjük, milyen környezetben szeretnénk mi itt lakók élni:
Mit szeretne a LAKOSSÁG a ZUGLÓI ÉPÍTÉSI SZABÁLYOZÁS kapcsán?
https://www.facebook.com/events/1195726805211791
AZTA | 1145 Budapest, Bosnyák u. 7b.
2025.05.31. szombat 15:00 | Ingyenes és nyilvános fórum!
Zugló arculata jelentős mértékű változásnak indult az ezredforduló óta, sőt a közelmúltban még tovább gyorsult az átalakulás. Folyamatosan tűnnek el a régebbi kisebb kertes házak, zöld területek, és nőnek ki helyükön egyre nagyobb és zsúfoltabb társasházak, lakóparkok. Ha ezt szeretnénk megállítani, akkor ebben elengedhetetlen eszköz a helyi építési szabályzat mielőbbi módosítása. Úgy gondoljuk, egy építési szabályzat kialakításakor első sorban az itt élők véleményét kellene figyelembe venni, arra alapozni a szabály kidolgozását!
A ZöldZugKör által alulról szerveződő fórumsorozat célja a lakosság tájékoztatásán túl az itt élők véleményének pontos megismerésére, becsatornázása.
Május 31-én az alábbi altémákat járjuk körül:
– Építési övezetek, környezetvédelem, tájépítészet,
Új közparkok, közkertek és zöldinfrastruktúra-elemek szükségessége, illetve lehetőségei.
A találkozón meghívott környezetbarát szakemberekkel beszélgetünk, a fórum elején ott lesz Megyeri Szabolcs, Zugló főkertésze, illetve jön Bendik Gábor a Levegő Munkacsoporttól és részt vesz Csóka Gergő okl. környezetmérnök, zaj- és rezgésvédelmi szakmérnök is.
A lakossági véleményeket, kérdéseket is átrágjuk és a fórum végén igyekszünk pontokba foglalni az itt élők követeléseit, melyet eljuttatunk a Zuglói Urbanisztikai Munkacsoport tagjainak is, akik gyakorlatilag Zugló új építési szabályzatát készítik elő, következő ülésükön pont a fent említett altémák mentén.
GYERE ÉS MONDD EL A VÉLEMÉNYED, MILYEN VÁROSBAN SZERETNÉL ÉLNI!