17/06/2026
Egy apró gesztus, ami ma is számít
Ma van a sivatagosodás és az aszály elleni küzdelem világnapja, és őszintén… elég csak körbenézni, hogy lássuk, miről is beszélünk. A fák levelei hamarabb lekókadnak, a bokrok porosak, a rétek pedig sokszor már most úgy néznek ki, mintha a nyár legvégén járnánk. Egyre többször érzzük azt, hogy a környék növényei szó szerint szomjaznak.
Ezért ma csak egy nagyon egyszerű dologra szeretnénk kérni mindenkit, ha van nálatok egy kis víz, locsoljatok meg egy utcai növényt. Nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Lehet egy fiatal fa a járda mellett, egy bokor a buszmegállónál, vagy egy virág, ami épp az út szélén próbál túlélni. Egy-két liter víz is sokat számít ilyenkor.
Bicske és kistérsége környékén mostanában különösen látszik, mennyire nehezen viseli a növényzet a hőséget és a csapadékhiányt.
Tudjuk, hogy egyetlen locsolás nem váltja meg a világot, de a frissen ültetett fák és a kisebb növények számára tényleg életmentő lehet. És ha ma mindenki csak egyetlen növényre figyel egy kicsit… az már együtt is érezhető változás.
Néha tényleg a legegyszerűbb dolgoknak van a legnagyobb ereje.