Za Biljanu mamu lavicu

Za Biljanu mamu lavicu Akcija za pomoć u liječenju i povratak svojoj dječici Biljane Šantić

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤konačno ima vijesti, a i bilo je krajnje vrijeme da se javim vezano za rehabilitaciju Biljane ...
15/04/2026

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

konačno ima vijesti, a i bilo je krajnje vrijeme da se javim vezano za rehabilitaciju Biljane mame lavice,

Odmah ću prijeći na stvar, naime danas je uspješno operirala lijevi lakat u Ortopedskoj Bolnici tu u Lovranu 💪

Toplo se zahvaljujemo svom osoblju bolnice, a ponajviše Dr. Prof Zdravku Jotanoviću koji je vodio operaciju,
Hvala Vam od ❤❤❤❤

U Lovranu je jučer slikana i ova slika, eto konačno smo se okupili za zajedničku family reunion fotku ❤❤❤❤

Prošli p**a sam rekao javiti kad dođe tu u Lovran i zbog toga da je vi njeni prijatelji i rodbina možete posjetiti,
pa svi koji želite, javite mi se u inbox, da vam kažem kad su posjete i u kojem je odjelu i sobi..

Prošli p**a sam također javio da sam i ja imao zanimljivih zdravstvenih problema, no eto da i za to javim dobre vijesti,
jer uz disciplinu, unutarnji mir i pozitivu sam to praktički riješio, puno mi je bolje i idem na kontrolu za 6 mjeseci 💪

Prekrasni ljudi, veselimo se zajedno dobrim vijestima, životu i zdravlju,

a nadam se da se i uživo vidimo u narednim danima kod sekice u Lovranu ❤

02/02/2026

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

krenuli smo u ovu nevjerojatnu 2026. godinu sa novim edukacijama Biljane mame lavice,
pa da vidite prvi njezin video nakon operacije (s novom frizurom), te kako se snalazi sa pisanjem,
naime taj dio oko pisanja još nismo objavljivali, pa da malo vidite i kako joj to sada ide..
Njezina glavna ruka je desna (koja je nepokretna), pa je i ovo dobro što uspijeva s lijevom rukom 💪

Novost je i da intenzivno dogovaramo njezinu novu operaciju lijevog lakta i to bi rado da bude tu u Lovranu,
pa ćete svi njezini prijatelji i dragi ljudi koji ste u Rijeci moći lako posjetiti, biti će vam puno bliže..
Naravno da ću vam javiti kad stiže i do kada će se ona moći posjećivati u Lovranu..

Ova nova 2026. godina krenula je štrumfastično i za mene osobno, jer sam nažalost i ja imao zdravstvene šokove..

Naime radi problema s gutanjem krute hrane, otišao sam 12.1. na gastroskopiju tu u Rijeci,
odmah nakon pregleda doktor je s tužnim izrazom lica sjeo pored mene i rekao da misli da imam tumor jednjaka 😢
To je inače vrlo agresivna vrsta tumora, koji se brzo širi u okolne organe i daje dosta nepovoljnu prognozu..
Dodao je da još to rezultati biopsije uzoraka tkiva moraju potvrditi i da dođem ponovo za 15 dana, tj. 27.1.

Najiskrenije, nije mi se srušio svijet, nisam se pretjerano živcirao, niti sam pao u nekakvu depresiju,
da li zato što sam očvrsnuo sa svim ovim događajima oko sestre ili nečega drugoga, zbilja ne znam ni sam..

Rekao sam sebi: Idem učiniti sa svoje strane sve što god mogu i pokušati ostati maksimalno smiren i pozitivan,
stoga sam se primirio, jer znam koliko bolesti dolazi radi stresa, te drastično promjenio prehrambene i druge navike..
Usmjerio sam se dodatno ka ljubavi prema svojoj djeci i obitelji, shvativši koliko smo krhki i kratkotrajni..

Dani su išli, a meni su se (zbog navedenog) smanjivale teškoće s gutanjem i nekako sam znao da sam na pravom putu..
Znam (laički) da se tumori ne smanjuju bez kemoterapije i zračenja, te sam počeo iskreno vjerovati u dobar ishod,
do te mjere da sam taj 27.1 dočekao maksimalno opušteno i u dobroj vjeri vezano za ishod biopsije..

27.1. su došli rezultati biopsije, nije bilo malignih stanica, no rekli su da odem 30.1. na još jednu gastroskopiju,
sad u petak 30.1. sam i to obavio i doktor je promjenio dijagnozu u Gerb 4.stupanj i ulceraciju sluznice jednjaka 💪

Zašto sam sve ovo podijelio sa vama?
Zato jer se (ne daj Bože) nekome od vas to može desiti, pa da znate kako se treba postaviti prema toj opakoj bolesti..
Dati sve od sebe koliko je u vašoj moći, misliti pozitivno ili uopće ne misliti, puno voljeti i maksimalno se smiriti..

Ja sam u tih 15 dana (i to bez ikakvih lijekova) praktički sam sebe uvjerio da nemam tumor i tako je na kraju i ispalo 💪

U biti, kad bolje razmislim, samo sam uspješno primjenio nešto što sam isto ovdje citirao (Rumi), 12.10. prošle godine:

Zdravlje ne dolazi uvijek od lijekova i medicine.
Ponekad dolazi od smirenog uma, mira u srcu, mira u duši.
Dolazi od osmijeha i ljubavi ❤

29/12/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

dosta pitate kako je Biljana mama lavica i da li je bila na operaciji,
pa eto da se opet malo javim, vezano za tu operaciju, te njezin oporavak i rehabilitaciju..

Odmah da vas obavijestim, da je 19.12. USPJEŠNO odrađena operacija kranioplastike 💪
te da se danas vratila iz KB Dubrava nazad u svoj smještaj u domu.

Dakle implantirali su joj nedostajući dio kosti lubanje nazad u glavu,
te joj je lubanja sada cijela i kompaktna 💪

Osim što će joj to pomoći na psihološkom aspektu,
može se desiti da dođe do novih pozitivnih pomaka u smislu govora i komunikacije 💪

Nažalost, prije operacije su joj morali obrijati glavu, pa je sada opet praktički ćelava,
kao i nakon prve operacije kad su je pred godinu dana spasili u Splitu..
Mislim da ćemo joj vjerojatno srediti kakvu periku da joj i to na jedan način podigne psihu..

Moram se zahvaliti prekrasnom neurokirurgu Petru Marčinkoviću i cijelom osoblju KB Dubrava,
na profesionalnoj i uspješno odrađenoj operaciji, kao i cjelokupnoj brizi za mamu lavicu ❤

Već smo krenuli u dogovor druge operacije lakta, i započeli inicijalne kontakte oko toga,
tu se moram posebno zahvaliti prekrasnoj Biljinoj asistetici iz Poliklinike Glavić - Ireni Periš ❤
koja je na Badnjak išla u jednu polikliniku po CD sa slikama CT lakta i to odnijela u KB Dubrava.

A na sam Božić, Biljina prekrasna logopedica Daniela Abramović, btw kojoj je danas rođendan ❤
je pokupila iz doma njenu pidžamu, dugu robu i kozmetiku i odnijela u KB Dubrava,
što samo pokazuje kako ima prekrasnih i dobrih ljudi, koji su uvijek spremni pomoći,
baš se kroz te dane pokazao dobri duh Božića i curke hvala vam od ❤

Ovim zaključujem ovu nevjerojatno turbulentnu 2025 godinu, uz nadu da će iduća biti još uspješnija
i plodonosnija po pitanju rezultata rehabilitacije i p**a ka što boljem oporavku..

Želim Vam svima u 2026. godini puuuuuuno zdravlja, da ste sretni i da volite sebe i sve oko sebe,
a ostalo će nekako usput nadoći, čuvajte se i svakako ne zaboravite da cijenite ono što imate ❤

01/12/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

danas je po dosta čemu bitan dan, vezano za oporavak i rehabilitaciju Biljane mame lavice

Naime točno pred godinu dana, 1.12.2024 ona je operirana u KBC Firule Split, i oni su joj tada spasili život i dali nadu za dalje ❤
Danas je prvi dan pauze neurorehabilitacije u Poliklinici Glavić, nakon odrađene ture od 20/20 tjedana, slijedi radni odmor..
Jer, upravo danas sam dobio papire za pripremu za njenu novu operaciju (prvu nakon te pred godinu dana), koja će biti za cca 2 tjedna.
Budem Vam ovdje javio kako je prošla ta operacija (kranioplastika, tj vraćanje plastične kosti lubanje u glavu)..
Sutra ima pregled u privatnoj poliklinici vezano i za dogovor druge operacije, naime operirati će u ovoj pauzi i lakat zdravije ruke..

Eto nakon matematike, hrvatskog i zemljopisa, stigao je na red i novi predmet - glazbeni,
naime prekrasna nova Biljina asistentica Nikolina Abramović, snimila ju je kako pjeva..
I to baš Aleluja pjesmu, samo drugu varijantu od one koje je pjevala zdrava i koju sam objavio ovdje u Lipnju.
Svima su nam došle suze na oči 😭 kad smo vidjeli video, odmah smo se prisjetili tog videa od prije kako je onda ljepše pjevala,
no nadoći će i to mic po mic, svojim putem i u svoje vrijeme, samo treba vjerovati i dati sve od sebe da joj se pomogne ka tom cilju..
Kako i ova pjesma koju je lijepo i točno zapjevala kaže, treba joj se dati snage za život ❤

Danas je i točno pola godine kako sam krenuo u ovu cijelu javno promodžbenu priču oko sestre, pa da malo sumiram i rezultate:

- ona je u ovih pola godine vidno napredovala u svim poljima, od tog da je progovorila, pa na dalje 💪
- cijeli mehanizam brige oko nje je automatiziran i u privatnim rukama 💪
- sada već ima tri pomoćnice, jednu logopedicu, jednu asistenticu u Poliklinici Glavić i jednu u domu 💪
- otišao sam na Dnevnik HRT1, u Novi List, Večernji List, te razne druge medije da promoviram priču i akciju za pomoć 💪
- skupilo se sredstava za liječenje, doduše sada se samo troši, a ne i skuplja, no doći će i to ponovo kada zatreba 💪
- naime jedna popularna tv emisija sa Nove TV samo čeka da dođem tamo i izložim cijelu priču 💪
- angažirao sam hrpu poznatih ličnosti sa estrade, da i oni pomognu u promidžbenom smislu 💪
- sačuvalo se donekle i zdravlje naših starih roditelja, zbog kombinacije osjeta bitnosti i osjeta svrhe da se ide ka nečemu 💪
- ustrojena je ovdje cijela vojska Vas njenih prijatelja, znanih i manje znanih, svi smo se tu ujedinili u smislu pomoći kao jedan 💪
- naposlijetku, u ovih pola godine postigla se veeeelika količina rezultata, u odnosu na prvih pola godine kad smo tapkali u mraku 💪

Slijedi nova stranica, danas eto simbolično na ovaj datum, tj godišnjicu, okrećemo novi list i krećemo u neke nove pobjede 💪

Tražimo joj psihologa i psihijatra, koji bi je posjećivao u Domu, pa javite u inbox ako koga znate please 🙏

Hvala svim prekrasnim ljudima ❤ koji ste pomogli i koji svakodnevno pitate, proaktivno nudite rješenja i aktivni ste u ovoj priči 🙏

Za kraj i ovaj prigodan datum, citirati ću C.S. Lewisa, autora poznatog po romanu "Kronike iz Narnije":

"Ne možete se vratiti i promijeniti početak, ali možete započeti tamo gdje ste sada i promijeniti kraj" ❤

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤dosta Vas pita kako je mama lavica i šta ima novoga s njom, pa eto da se opet malo javim, veza...
04/11/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

dosta Vas pita kako je mama lavica i šta ima novoga s njom,
pa eto da se opet malo javim, vezano za njezin oporavak i rehabilitaciju..

Prošli put sam rekao da se vratila na lakšu verziju robota, vrstu bicikle koja se zove Omego,
pa eto da vidite na priloženoj slici kako to izgleda i kako ona veselo pozira uz spravu 🥰

Ima dosta lijepih vijesti i novosti, pa eto da odmah krenem nabrajati:

💪 nalaz pregleda fizijatrice kaže da ima pokrete i pomiće i koljeno desne (slabije) noge, dosad je bila micala samo bedro
💪 logopedica kaže da je vidjela da pomiče i desnu (do sada nepomičnu) ruku
💪 sredio sam joj novu plaćenu asistenticu (po tri sata dnevno) za ova tri dana kad je u domu i nema rehabilitaciju
💪 logopedski napredak ide dobro i ona sve više toga kuži i širi spoznajne horizonte
💪 ponovo su joj bila dječica u posjeti 👧🏻👧🏻 Hvala mom Prijatelju Ivanu Šantiću što je to odradio za prošli mjesec
💪 sutra ide na tankoslojni CT glave i ako to ispadne ok, spremamo je za operaciju vraćanja dijela lubanje u Prosincu
💪 prekosutra opet sa suprugom idem u Zagreb na četiri dana, da još sve tamo propratimo i da se kvalitetno podružimo s njom

Ono što nas žalosti i što treba popraviti je to, da ona u razgovoru ne inicira dvosmjernu komunikaciju..
Kad je pitam nešto, ona će krenuti odgovoriti, a ako ne zna odgovor će ponoviti pitanje ili će samo reći riječ Isus,
ali skoro pa nikada sama ne potiče razgovor, nema svojih pitanja kad vidi nekoga i samo se smješka i čeka pitanja..

Zato Vi prekrasni ljudi koji je malo bolje znate, sjećate se kakva je ona brbljavica i lajavica bila..
To treba vratiti i ponovo usaditi u nju, svaka Vaša sugestija, ideja i stručna pomoć je tu jako dobrodošla 🙏

Ujedinjeni svi u zajedničkom cilju, da vratimo zdravu Biljicu kući, Biljicu koja hoda i Biljicu opet brbljavicu ❤

12/10/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

eto da se opet malo javim, vezano za oporavak i rehabilitaciju Biljane mame lavice

Nakon što smo u prethodnim videima prošli poslovice (Hrvatski jezik), te matematiku,
sad je red došao na učenje i ponavljanje zemljopisa.
Kako vidite na priloženom videu to ide neloše, a ujedno se vježba i čitanje 💪
Donedavno nismo bili sigurni zna li šta pročitati, ali pomalo i to ide..

Stalno vježba nešto novo i širi se svijest, a za njenu prekrasnu logopedicu Danielu Abramović,
možemo slobodno reći da je sada ujedno i njezin psiholog i trenutno najbolja prijateljica ❤

Lijepa vijest je da su dječica bila u posjeti mami ❤ ❤ i opet su cure puno pjevale mamici,
zabavili se uz glazbu i razgovor, mamica je bila jaaaako sretna da ih vidi i sve je bilo lijepo 🥰

Ujedno dobra vijest je i da se vratila na robote, s time da je dobila blažu varijantu vježbi,
neku vrstu bicikle koja se zove Omego i zasada joj to dobro ide 💪

Po pitanju daljeg napretka, dogovaramo dvije operacije, jedna je ortopedska operacija lakta,
a druga je puno ozbiljnija kranioplastika, ponovo otvaranje glave i implantiranje kosti u lubanju,
koja joj je skinuta kada je operirana 1.12. prošle godine i taj dio lubanje joj sada fali.
Obje operacije planiramo odraditi do kraja ove godine i tu je jako puno posla pred svima nama.
Možda ću se uskoro morati privremeno i preseliti u Zagreb radi organizacije i nazočnosti oko toga..

Ne znam kako bi objasnio koliko je tu posla, šta se sve tu mora svakodnevno dogovarati i koordinirati,
na neki način to je kao da vodiš ozbiljnu firmu i svi kotačići moraju uspješno raditi svoj posao,
da bi čitava konstrukcija opstala, jer ona često ide na razne preglede, sanitet treba organizirati,
s druge strane ona treba barem malo po malo konstantno napredovati, uz razne poteškoće na tom putu..

Za sve to pobrojano, osoba koja se brine o tome, mora stalno biti u top izdanju, mentalnom i fizičkom,
uz sve te obveze paralelno raditi i na sebi, čuvati sebe, svoje živce i mozak, da mogu vrhunski pomoći.

Za kraj citirati ću jednog legendarnog pjesnika i filozofa, koji se zvao Rumi, a on je bio rekao:

Zdravlje ne dolazi uvijek od lijekova i medicine.
Ponekad dolazi od smirenog uma, mira u srcu, mira u duši.
Dolazi od osmijeha i ljubavi ❤

22/09/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

Eto nakon tri tjedna i svakakvih dešavanja u međuvremenu, krajnje je vrijeme da se ponovo javim,
te Vas izvjestim o novostima oko liječenja i rehabilitacije mame lavice

Logopedski napredak kako vidite na priloženom videu ide zbilja izvrsno 💪
Iznimno smo zahvalni njenoj vrhunskoj logopedici sa videa Danieli Abramović ❤
koja je u mjesec i pol napravila čudo, od toga da ne zna reći ni slovo, do ovoga šta vidite,
a konkretno ovaj video tiče se matematičko/logičkog zaključivanja i to ide top 💪

Kako sam već prije rekao, jako je bitno vraćati joj staru svijest i sjećanja od prije,
pa sam je tako neki dan ispitivao oko poznatih ličnosti (što nije sigurno s nikim još pričala),
tako ja kažem pjevać Oliver, ona kaže Dragojević, ja kažem nogometaš Luka, ona kaže Modrić 💪

Nažalost, ne ide sve tako blještavo i maestralno i svakodnevno vodimo bitku na još puno polja ⚔️
Radi nekoliko uzastopnih neuroloških ispada, trenutno su je suspendirali sa robota u Glaviću
i tih vježbi do daljnjega (novog pregleda neurologa kojeg dogovaramo) na koje trenutno ne ide.
Lakat "zdrave" ruke ne može saviti više od 90°, radi okoštavanja mišićnih tkiva, pa razmatramo operaciju,
nešto su nam ponudili u Ortopedskoj Bolnici u Lovranu i tu još vijećamo, kada to i gdje odraditi..
Ujedno glasnoća govora se ne pojačava, a na otorino pregledu su rekli da ima viška rezova i rana na vratu,
koje je zadobila ili stavljanjem ili skidanjem kanile, što je moglo oštetiti živac vezan za glasnoću govora

Ujedno čini se i da je pala u depresiju i sada često zna zaplakati 😢
S jedne strane je to možda i dobra vijest, jer joj je svijest još jača i tek sad shvaća u kakvoj je situaciji

No eto taman se našlo rješenje, koje će ju mislim itekako razveseliti i tiče se moje prethodne objave i apela.
Naime nakon više od dva mjeseca, konačno će joj sad za vikend (od petka do nedjelje) djeca doći u posjetu 👧🏻👧🏻
Tu moram zahvaliti našoj prekrasnoj Antoniji Dobrota ❤ koja se dobrovoljno javila da to odradi za ovaj mjesec,
u pravo vrijeme i za najispravniji razlog, a to je da mamu lavicu izvučemo iz depresije i vratimo u sreću 🥰
Molim da se javi netko od prijatelja/ica iz Šibenika tko bi to odradio ponovo za cca mjesec dana, hvala ❤

Za kraj šta da kažem, ovo će očito biti vječna bitka, puna uspona i padova,
u kojoj taman pomisliš da si nešto postigao, pojavi se nekoliko novih problema,
stalno je hrpa posla oko nje i oko cjelokupne situacije i sve skupa je baš komplicirano,
no treba se za nju boriti do zadnjeg atoma snage i gornjeg limita svojih mogućnosti,
a ostalo će očito ovisiti o kapacitetu ostatka njezinog tijela i preostale svijesti,
te o tome kako odluče dragi Bog i univerzalna energija svemira, ljubavi i svjetlosti ❤

31/08/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

eto nakon 15 dana uživanja na našem prekrasnom otoku Prviću ❤
vratili smo se u Rijeku i našao sam malo vremena da objavim novosti,
vezano za liječenje i oporavak Biljane mame lavice

Kako vidite na priloženom videu, logopedski razvoj napreduje izvrsno 💪
Naime, ove poslovice i izreke ona nije prethodno uvježbavala sa logopedicom,
nego ih se sjeća iz razdoblja od prije operacije i bolesti..
Jer sa logopedicom sam dogovorio da je ispituje neke teme koje njih dvije nisu vježbale,
točno da se vidi to sjećanje od prije, te stupanj vraćanja svijesti i kuženja općenito.

Naravno moj odmor i ljetovanje nisu bili samo na predivnim plažama Prvića i uživanju,
nego sam ujedno izorganizirao razne preglede za sestru, pa smo u tom međuvremenu obavili:

- privatno pregled neurologa u Poliklinici ABR
- privatno snimanje (CT) lakta lijeve ruke (tu imamo problem da je boli kad ide saviti ruku do kraja)
- kontrolni periodični pregled fizijatra u Poliklinici Glavić
- idući tjedan ide i na dogovoreni privatni otorino pregled u Unimedic Centar,
tema će biti zarastanje rupice od traheostome, vezano za glasnice i glasnoću njenog govora

Dakle borba za zdravlje ne prestaje, nema odmora i kad je odmor, hrabro se gura naprijed sve što treba 💪

I u četvrtak idem sa suprugom na četiri dana u Zagreb, pa ću opet svemu tamo nazočiti iz prve ruke 👀

Za kraj imam jednu molbu i apel, i to za ekipu mame lavice i njene prijatelje/ice iz Šibenika 🙏
Naime, njezina dječica nisu sad već preko mjesec dana vidjela mamu,
treba se organizirati da jednom mjesečno vikendom netko ode u posjet do mame lavice i usput povede dječicu,
dakle da mi se npr. javi netko tko će to odraditi sad u Rujnu, pa iduća osoba za Listopad itd..
Ne moram objašnjavati značaj i za lavicu i za laviće, da se to bude odrađivalo u kontinuitetu 💪
Unaprijed hvala svima koji ćete se javiti (znam da hoćete) i u ime dječice ❤ i u ime lavice ❤

I za to ima i jedna izreka, koju bi i ona sigurno znala i koja kaže: Dobro se dobrim vraća ❤↔️❤

10/08/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

eto nakon skoro dva tjedna provedenih kod mame lavice u Zagrebu,
otišao sam na naš prekrasan otok Prvić ❤ došao sebi dan/dva i eto našao vremena,
da Vam konačno javim prekrasne vijesti, naime naša MAMA LAVICA JE PROGOVORILA 💪💪

Dakle ovo je bio uvjerljivo moj najuspješniji i najkvalitetniji boravak kod mame lavice,
jer sam joj angažirao novu logopedinju, koja je praktički u tjedan dana napravila čudo 💪💪
Odmah drugi dan ju je naučila da izgovori prvu riječ (ime svoga sina Noa),
a nakon toga su krenula imena druge dječice, razne riječi, pa kasnije i rečenice 💪💪

Moram se zahvaliti njenoj prekrasnoj logopedici Danieli Abramović ❤ toplo je preporučamo svakome u potrebi

Kako vidite na ovom videu, odmah smo je naučili da se zahvali svima Vama prekrasnim ljudima ❤
jer bez Vas i Vaše podrške (na sve prethodno opisane načine), ništa od ovoga se ne bi desilo ❤

Nabrojati ću samo neke od logopedskih uspjeha što su ostvareni samo u tjedan dana rada:

- naučila je brojati, jučer je brojala do 30 i morali smo je zaustavljati da ne treba više 💪
- naučila (prisjetila se) je nabrojati dane u tjednu, kao i mjesece u godini 💪
- često konkretno odgovara na pitanja, još češće razumije postavljen upit 💪
- zna reći što voli, a što ne voli jesti ili piti i na koji način se to kuha ili priprema 💪
- na početku razgovora ti kaže Dobar dan, a na kraju Doviđenja ili Bok 💪
- uspješno je sinu Noi prekjučer čestitala rođendan, čisto je to i razgovjetno izgovorila 💪
- nakon samo tjedan dana rada, u biti već ima popriličan fond riječi u vokabularu 💪

Naš cilj je od početka bio (kako sam svojedobno rekao i na Dnevniku),
da ona jednog dana dođe kući pjevajući (što naravno podrazumijeva govor) i hodajući (a ne u kolicima),
pa sada možemo reći da mama lavica hrabro korača u tom smjeru i da je pozitivan ishod na horizontu 💪💪

Za kraj ću samo istaknuti ono još bitnije, pa i najbitnije, dozvali smo joj svijest i ona sve kuži 💪💪

Pustio sam joj sve dosadašnje video objave sa stranice Za Biljanu mamu lavicu, kao i prilog iz Dnevnika,
baš se rasplakala na prilog iz Dnevnika, te na objavu podrške mog dragog prijatelja Tarik Filipović ❤

Još kada smo se pozdravljali na mom odlasku iz Zagreba, ja sam joj objasnio da idemo na Prvić,
te da ću tu biti dva tjedna, pa tjedan/dva povratak u Rijeku, te da se opet vidimo za max mjesec dana,
Potom sam joj rekao: Volim te sestro ❤ i ona meni: Volim te brate ❤ pa smo se naravno oboje rasplakali

Emotivno je bilo jaaaako, no kod mene su to ipak bile suze radosnice, jer je ljubav bratova sve razumjela ❤❤

03/08/2025

Dok je vježbala, bodrio sam je trenerski,
da će jednog dana ovako hodati bez robota,
te da ćemo njena kolica baciti u smeće 💪

We rise, we grow
We walk and we stand tall
We never fall
As big as the sky
As far as the dawn
We walk and we do not fall ❤❤

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤eto sinoć kasno smo moja supruga i djeca (Tino i Dora) stigli u Zagreb.Tu ostajemo 12 dana i s...
27/07/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

eto sinoć kasno smo moja supruga i djeca (Tino i Dora) stigli u Zagreb.
Tu ostajemo 12 dana i svakodnevno ćemo posjećivati mamu lavicu.
Još jednom moram zahvaliti predivnom čovjeku Antić Draganu koji nam je dao stan na korištenje,
iako me (i nas) nikada nije vidio u životu,
jer inače bi morali iznajmiti apartman ili nekako se drugačije snalaziti za smještaj.

Danas smo odmah bili u posjeti kod moje sekice,
o koje oduševljenje s naše strane kako nam je vidno napredovala 💪
i koja apsolutna sreća s njene strane kad nas je vidjela,
pogotovo moju djecu koju od bolesti još nije uživo vidjela ❤❤
Dakle odmah je digla zdravu ruku da nas pozdravlja svakoga,
raširila okice od sreće, ma topila se sva od oduševljenja.

Odmah smo je stavili na kolica i izveli vani u dvorište na kavu,
prošli p**a u Krapinskim Toplicama nas je samo mogla gledati dok pijemo kavu,
jer je tek bila skinula traheostomu,
a sada je kavu pila s veeeelikim guštom,
naime Bilja je oduvijek bila teški kavopija i svi njeni prijatelji(ce) to dobro znaju.

Ujedno me Tino moj beskrajno oduševio.
Totalno je mazio, ljubio i bodrio svoju tetu ❤❤
Masirao joj leđa, dao joj da pije njegovu toplu čokoladu.
Hrabrio ju je lijepim riječima kako će brzo ozdraviti,
puno su se grlili i svih nas je vrlo, vrlo ugodno iznenadio,
do te mjere da je Bilju rasplakao od sreće, nije mogla vjerovati.
Tatica bio jako, jako ponosan na njega ❤❤
Stoga sam morao uslikati i objaviti ovu prekrasnu sliku ❤❤

21/07/2025

Dragi Vi prekrasni ljudi ❤

prošlo je tjedan dana od objave novosti oko liječenja mame lavice, pa da se opet malo javim..
Lijepa vijest prošlog tjedna je da su dječica opet bila u posjeti kod mamice ❤❤❤
Ponovo je mama lavica bila presretna kad ih je vidjela i nije skidala osmijeh s lica,
opet su cure hranile mamu kašicama, isto kao što je mamica hranila njih kad su bile male.
Rehabilitacija i liječenje su krenuli dobro, sustav odrađuje svoje i seka mic po mic napreduje.
Danas sam doznao da je naučila da (osim treptaja) i potvrdno kimne glavom kada se slaže s nečime.
Morate shvatiti da su (u njenom slučaju) mali pomaci u biti veliki pomaci 💪

Dodatno, želim iskoristiti ovu prigodu da se konačno zahvalim prekrasnim ljudima kojima još nisam..
Nemojte se PLEASE ljutiti ako sam nekoga izostavio, jer je zbilja bilo jako puno pomagača..
Eto npr Kristi Perković je prošli tjedan vozila dječicu da vide mamu i više p**a pomogla oko svega ❤
Martina Gradiška je potom povezla djecu nazad u Šibenik, a i sredila promo video Marina Miletića ❤
Mumtaz Mahal je naš pionir i od samog početka pomaže beskrajno, plus šta je tatu više p**a vozila kod seke ❤
Ivan Šantić je također naš pionir i više p**a me vozio kod sekice i sam išao kod nje ❤
Ana Bralić nam je sredila izuzetno bitno prikazivanje na Dnevniku HRT-a ❤
Antic Dragan nam je čim je vidio prilog u Dnevniku, dao na neograničeno korištenje svoj stan u Zagrebu ❤
Simona Zaninović je sredila video Marka Škugora, a njena seka Antonija Dobrota me vozila u Krapinske Toplice ❤❤
Mirjana Blinja je dovela Biljinu dječicu i auto iz Šibenika u Rijeku, pa išla nazad busom u Šibenik ❤
Suzana Beban je visila desetak dana kod Bilje u Krapinskim Toplicama i svaki dan je hranila, mazila i pazila ❤
Ivan Bojčić je sredio promo videa od Let 3 Prlje, Nene Belana i Borisa Štoka ❤
Moj k*m Berislav Guštin me prekrasno ugostio tjedan dana u svom stanu kad sam nedavno bio u Zagrebu ❤
Ante Čakarun je pomogao sa preporukom odličnih suplemenata i video pozivima s Biljom u Krapinskim Toplicama ❤
Ekipa sa Radio Korzo je svesrdno pomogla u promociji, poglavito Želimir Hoky Horvat i Alen Gaćina ❤❤
Lea Ferderber je moj telefonski savjetnik (zbog njene situacije s bratom), a i vozila je Bilju u svom sanitetu ❤
Elvis Jurić je sredio promo video Leona Lučeva i od početka je među značajnijim pomagačima ❤
Marija Tina Hauptmann je naš PR i svesrdno je pomogla u osnivanju stranice Za Biljanu mamu lavicu ❤
Ivana Luburic Juras je više p**a slala svoju tetu da se brine oko Bilje u Krapinskim Toplicama ❤
Jelena Zjačić je pomogla oko objavljivanja priloga u Novom Listu ❤
Branko Komar je sredio objavljivanje na Direktno.Hr, što je isto pomoglo u promociji ❤
Nedavno kad sam bio kod seke u Zagrebu, Igor Lovrenčić mi je natankao pun tank goriva u auto ❤
Marta Stupin je sredila video od Mile Kekina ❤
Mini kamp Perla je donirao tjednu zaradu za Biljin oporavak ❤
Antonia Čobanov Lokas me isto vozila kod seke u Split i od početka je velika Biljina navijačica ❤
Jasmina Rekić je čuvala i još čuva (za njezin povratak jednog dana) sekine stvari iz stana u Šibeniku ❤
A gdje bi stao još kad bi poimence zahvaljivao svih cca 2500 uplatitelja, do idućeg tjedna bi nabrajao ❤

Što reći na sve ovo prekrasno osim:
Kad se mnogo malih složi, tad se snaga stoput množi,
A to znači da smo jači, kad se skupimo u zbor.
Kad se male ruke slože, sve se može, sve se može ❤

Address

Rijeka
51000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Za Biljanu mamu lavicu posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Za Biljanu mamu lavicu:

Share