11/03/2026
Nove odlične kvizaške vijesti za osječku kviz scenu stigle su nam prošloga vikenda iz Novog Sada, gdje su se naše kvizaške ekipe i igrači, sada već tradicionalno, odazvale pozivu na tamošnji NS open u organizaciji novosadskih kvizaša.
Najvrjedniji rezultat ostvaren u je 'kraljevskoj disciplini', ekipnom kvizu gdje su naše ''Prevare'' u sastavu Filip Znaor, Šimo Širanović i Goran Vesić, kojima se ovom prilikom pridružio i Nenad Jovanović iz Beograda, osvojile prvo mjesto i zlatnu medalju. Nije se tako činilo uoči posljednjeg kruga, ali ''Prevare'' su tada odradile savršeni krug i sa svim točnim odgovorima izbili na vrh i veliko slavlje. Inače, ovo im je prvo zlato na nekom openu nakon što su se do sada okitili s nekoliko srebra i bronci.
Osim njih, u ekipnom dijelu kviza nastupile su još dvije osječke ekipe – Specijalna operacija (Željko Pavić, Ante Uzelac, Mario Ferenčak, Vanja Galović) i Garfield (Ana Pašalić, Jan Kukić, Luka Jerković, Ivan Vrbanić).
Još je jedna zlatna medalja došla u Osijeku, a nju su u parovima osvojili Vesić i Uzelac, dvojac iz različitih osječkih ekipa, koji se za ovu prigodu upario što se pokazalo kao dobitna kombinacija
Uzelac je tom uspjehu dodao i broncu iz tematskog kviza Znamenitosti, dok je u individualnom kvizu završio kao četvrti, jednako kao i u tematskom kvizu Madame, povodom Dana žena.
Znaor se kući vratio i sa srebrom iz tematskog kviza o tenisu – Bijeli sport, a valja istaknuti kako mu je zlato izmaknulo samo zbog nešto slabije procjene. Iz istog razloga je ostao i bez medalje u tematskom kvizu Literamusic.
Svakako treba istaknuti i 4. mjesto Željka Pavića u tematskom kvizu o Rumunjskoj i Vesićevo 4. mjesto u Eliminatoru.
Bio je to ugodan i uspješan izlet u Novi Sad, gdje su Branimir Arsić i ekipa opet napravili sjajan posao, na čemu im i ovim putem čestitamo te zahvaljujemo na gostoprimstvu. Nadamo se da smo bili dobri gosti.