22/02/2026
Setomaal tähistati täna mitmel pool maaselitsa ehk võinädala lõppu – enne esmaspäeval algavat suurt paastuaega kogunes rahvas veel viimast korda leelotama, mängima ja pliine nautima. Nii ka meie armsas Obinitsa külas.
Päev kujunes sisukaks ja rõõmsaks ning rahvast tuli aina juurde. Kell 11 koguneti Obinitsa järv äärde, kus esimese tegevusena kuulutati välja kalapüügivõistlus. Võistlust juhendasid Vova ja Aigar. Seejärel võttis avasõna päevajuht Aira, kes juhatas sisse paabapraasnikul omaks saanud ja nüüd juba hoogsalt läbimängitud teekannukurlingu. Mõõtu võtsid nii naised, mehed kui ka lapsed.
Lisaks pandi end proovile teatevõistluses ning pikima liu laskmises. Vahepalaks pakkusid kohalikud perenaised maitsvat oasuppi Irmalt ning Mokornulga leelonaiste küpsetatud pliine koduste moosidega. Lapsed said lustida püürhällil ning naaberkülast tuli kohale hobune, kes rõõmustas kõiki soovijaid saanisõiduga Olavi juhtimisel.
Erilise meeleolu lõid Mokornulga naised, kes reesõidul laulu lahti lõid – terve küla helises! Muusikat pakkusid meie tublid pillimängijad Gerd ja Pilleriin. Päeva lõpetuseks premeeriti parimaid ja usinamaid ning seejärel suunduti Obinitsa Muuseumisse, kus pidulikult avati näitus „Hõbõhõmo hõpõkraam“.
Suur tänu kõigile toetajatele Mahepoiss OÜ, Tiidu talu ja Pihlaka talu, Setomaa Kultuurikeskus ja MTÜ Obinitsa Külade selts ja logistikajuhid Maikal ja Toomas, Hõrna Aare mööbli eest – ning kõigile teistele, kes õla alla panid. Täname südamest ka kõiki osavõtjaid, kes tulid, kaasa lõid ja päeva eriliseks muutsid!
Ilmavana lisas küll vallatut tuisku, ent oma kodujärve ääres olime hoitud ning nautisime päeva täie südamega. Preemiaks said kõik punased põsed ja soe rahulolu hinges.