17/02/2026
Kahjuks on vallavalitsus unustanud, et maja kingiti vallale tingimustega... loodame, et Apteegimaja ei jää tühjaks tondilossiks.
Kõpu apteegimaja pannakse müüki
Aastaid kestnud arutelu Kõpu alevikus asuva apteegimaja tuleviku üle on jõudmas lõpule. Põhja-Sakala vallavalitsus otsustas 10. veebruari istungil algatada vallavolikogule eelnõu kinnistu võõrandamiseks avalikul enampakkumisel.
Viimasel aastal kasutas Viljandi maantee 4 hoonet Kõpu Külade Selts, kes soovis sinna kujundada püsiva tegevuspaiga. Maja kasutamine toimus aga ajutise kokkuleppe alusel ning pikemaajalist lepingut ei sõlmitud.
2025. aasta novembris tegi vallavalitsus seltsile ettepaneku kaaluda kinnistu omandamist, et tegevus saaks jätkuda juba omaniku rollis. Samas rõhutati, et võõrandamise tingimused määrab ja lõpliku otsuse teeb vallavolikogu. Vallavalitsus palus seltsil oma seisukoha esitada 2. veebruariks 2026.
Selts teatas vastuses, et hoone ülalpidamine ei ole ilma omavalitsuse rahalise toetuseta võimalik. Vallavalitsus pakkus juba algselt valikut, kas selts võtab maja üle ja peab seda täielikult ise üleval või suunatakse kinnistu müüki. Kuna vallavalitsus hoone ülalpidamiseks toetust ei pakkunud ja seltsil puudub võimekus seda oma vahenditega majandada, teatati, et maja ei ole võimalik üle võtta.
Pärast vastusega tutvumist otsustas vallavalitsus alustada kinnistu müümise ettevalmistamist. Kui vallavolikogu eelnõu heaks kiidab, pannakse Kõpu apteegimaja avalikule enampakkumisele ning senine vaidlus hoone kasutuse üle lõpeb uue omaniku leidmisega.