19/03/2026
❓ Да ли су и Вама у МУП Вождовац / Бели Поток одбили да ураде пријаву пребивалишта за члана породице са образложењем да за више од пет особа мора да изађе теренска контрола?
❓ Да ли сте задовољни начином функционисања службе у испостави Бели Поток - чистоћа, љубазност, радно време - пишите у коментарима.
❓ Да ли мислите да ће ова мера довести до унапређења изборних услова у Србији?
❓ Да ли је Радна група за унапређење изборних услова у сарадњи са канцеларијом ОЕБСА, а на чију иницијативу је донета ова мера, узела у обзир да уобичајено у кућама од 100 м2 борави више особа него у становима од 30 м2 и да ли треба закључити да МУП нема податке кад пријављујете члана уже породице да је то члан породице - дете, мајка, отац, сестра, брат - већ се троше ресурси на непотребне теренске контроле уместо на битније ствари као што су истинско унапређење безбедности на улицама и изборних услова?
На следећем линку је образложење на основу чега се спроводи ова мера https://www.srbija.gov.rs/vest/773523/pojacan-nadzor-prijave-prebivalista.php
У служби грађана - Званична презентација Владе Републике Србије