Бојкот

Бојкот Бојкот робе и услуга земаља које су признале независност Косова и Метохије је родољубива иницијатива грађана Србије

Земље које су нас бомбардовале, окупирале нашу свету земљу Косово и Метохију и признале, форсирале њену независност, нас уцењују да признамо КиМ ради уласка у ЕУ. Оне истовремено зарађују много у Србији од наше државе, привреде и грађана. Стога, време је да урадимо нешто конкретно против оваквог стања, а то је бојкот производа из земаља које покушавају да легализују окупацију и анексију Косова и М

етохије, а то су: САД, Немачка, Енглеска, Француска, Холандија, Хрватска, Македонија, Турска, Аустрија, Словенија, Белгија, итд. То подразумева не коришћење њихове робе, брендова и њихових услуга. Тиме ће они осетити економске губитке што ће их подстакнути да преиспитају своје ставове. То значи да треба бојкотовати убудуће и трговине, трговинске ланце, продавнице, тржне центре итд поменутих земаља.

Истовремено свој капитал можемо и требамо усмерити ка домаћој привреди и ка пријатељским земљама које су нас подржале непризнавањем Косова и Метохије: Русија, Грчка, Шпанија, Румунија, Кина, Бразил, Аргентина, Индија, итд. Такође, предлажемо нашим властима да уведу додатне порезе, царине, таксе и акцизе на робу и услуге из земаља које су признале независност Косова и Метохије што ће их додатно подстаћи да преиспитају своју агресивну политику према Србији, а тако остварене приходе треба усмерити за пројекте подршке српском народу на КиМ.

Обична свакодневна куповина може постати родољубиво дело којим штитимо нашу свету земљу и помажемо свој народ, ако се мало потрудимо да не купујемо робу из земаља које су признале КиМ. Можда у почетку то делује тешко и да та роба нема алтернативу, али видећемо временом да има. Потребан је наш мали напор да одбранимо своју земљу и наградимо оне који су то заслужили.

Свима народима и државама света желимо све најбоље. Туђе нећемо, своје не дамо. Сваког поштујемо, али тражимо и нас да сви поштују, па иако нас можда не воле.

Нека опеку прсте они који желе да нам ишчупају срце из груди.

Метро београдски можемо и требамо да правимо сами. Наше грађевинске фирме су деценијама радиле успешно највеће пројекте по свету, а данас у Београду раде стране фирме! Трг Републике је дуго и неуспешно (и вероватно врло скупо) реновирала аустријска фирма Страбаг. Време је да се поново покрене наша грађевинска индустрија и да влада Србије ради у корист нашег народа и наших фирми, а не у корист странаца.

Жалосно је, безобразно и неприхватљиво да оне земље које су нас бомбардовале 1999. године, окупирале Косово и Метохију и извршиле анексију покрајине, сада добијају од наших власти капиталне пројекте док наше фирме пропадају или служе као подизвођачи, слуге, робови.

Ми практично сви располажемо великим кућним капиталом на годишњем нивоу и од тога како усмеравамо, употребљавамо овај капитал ове и наредних година зависи како и у каквој земљи ћемо живети у будућности.
Будимо сложни, солидарни, мудри, несебични и храбри.
Ова иницијатива је изворно нестраначка и неполитичка, али се позивају све организације у Србији да је подрже и примењују.

Address

Belgrade
11000

Telephone

+381643567038

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Бојкот posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Бојкот:

Share