Petit Repos

Bellen Website Contact opnemen met de organisatie

Petit Repos Kleinschalig weekverblijf voor wie tijdelijk wil vertragen, ruimte nodig heeft of heroriëntatie zoekt.

Er zijn van die plekken waar iets gebeurt wat moeilijk in woorden te vatten is.Petit Repos is voor mij zo’n plek.Deze we...
30/09/2026

Er zijn van die plekken waar iets gebeurt wat moeilijk in woorden te vatten is.

Petit Repos is voor mij zo’n plek.

Deze week mocht ik er opnieuw als procesbegeleider gasten ontvangen. Mensen die, ieder met hun eigen verhaal, op zoek zijn.
Naar rust. Naar richting. Naar zichzelf. Naar een nieuwe beweging, soms na een periode waarin het even niet meer vanzelf ging.

Ik voel vooral veel dankbaarheid dat ik het vertrouwen krijg om een klein stukje met hen mee te mogen wandelen. Om nabij te zijn, te luisteren, te vertragen en getuige te mogen zijn van wat zich in hen ontvouwt.

Het raakt me telkens opnieuw om te zien wat zo’n plek kan doen.

De rust en de stilte.
De zorgzame aandacht.
De groeisessies, workshops, die iets wakker maken, iets in beweging brengen.
De ontmoeting en verbinding met andere gasten.
De natuur die niets vraagt en er gewoon is.
De eenvoud. De soberheid. Het even mogen zijn.

Alsof er, wanneer alles even wat stiller wordt, opnieuw ruimte ontstaat om te horen wat vanbinnen leeft.

Soms ontstaat er een inzicht.
Soms een traan.
Soms een glimlach.
Soms alleen maar een diepe ademhaling.

En soms hoeft er helemaal niets opgelost te worden.
Is het al genoeg dat iemand zich opnieuw even verbonden voelt met zichzelf, met een ander, met de natuur en met het leven.

Dat mogen zien, dat mogen ervaren van zo dichtbij, ontroert me.

Het herinnert me er telkens opnieuw aan hoe weinig er soms nodig is om iets wezenlijks in beweging te brengen: een veilige plek, tijd, aandacht, stilte en iemand die even naast je blijft.

Ik ben dankbaar voor het vertrouwen.
Dankbaar voor de mensen die hun verhaal een stukje met mij delen.
Dankbaar voor de ontmoeting.
En dankbaar dat ik, heel even, een stukje mee mag lopen op hun pad.

In alle eenvoud.
In alle rust.
Mens naast mens.

Dank je wel Kathleen, Mart en Sanne

Hilde

"Met een vervuld hart kwam ik thuis na het vrijwilligers- en sympathisantendag van Petit Repos. Dikke pluimen voor het c...
28/09/2026

"Met een vervuld hart kwam ik thuis na het vrijwilligers- en sympathisantendag van Petit Repos. Dikke pluimen voor het concept van de dag! Speels, verbindend, verstillend, voedend, hartverwarmend. En wat een mooie mensen dragen dit project! Ik wens jullie en de wereld toe dat steeds meer mensen de weg vinden naar jullie paradijselijke plek om gewoon zichzelf te mogen zijn."

Dankbaar om deze woorden van een even bijzondere sympathisant!
Het was inderdaad een prachtige dag.

En we kunnen steeds nog extra vrijwilligers gebruiken: zorgzaam aanwezigen, intakers, workshopbegeleiders. Neem vrijblijvend contact met ons ons op via de website of via een berichtje.

Vrijwilligers- en sympathisantenbijeenkomst op Petit Repos!Zondag 27 september ben je van harte welkom op Petit Repos in...
25/09/2026

Vrijwilligers- en sympathisantenbijeenkomst op Petit Repos!
Zondag 27 september ben je van harte welkom op Petit Repos in Flobecq. We kijken ernaar uit om samen te komen voor een fijne voormiddag vol verbinding, verdieping en een terug- en vooruitblik op dit mooie project.
Het wordt een moment dat niet alleen draait om wat we doen, maar ook om wat het jou brengt: een fijne plek om op te laden, gelijkgestemde mensen te ontmoeten, inspiratie op te doen én de rust en warmte van onze plek zelf te ervaren.
We houden het speels en luchtig, maar nemen ook de tijd voor een kort moment van rust en verdieping.
Praktisch: Wanneer: Zondag 27 september van 10:00 tot 14:00 uur (welkom vanaf 9:30 uur met koffie en thee) Waar: Petit Repos, Commune 2 te Flobecq Afsluiting: We sluiten rond de middag af met een gezellige potluck! Neem dus gerust wat lekkers mee om te delen.
Wil jij er ook bij zijn? Heel fijn! Stuur ons even een berichtje via PM om je plekje te bevestigen.
Hopelijk tot dan!

Onze gedachten en emoties draaien vaak op volle toeren. We rennen van de ene afspraak naar de andere, scrollen eindeloos...
22/09/2026

Onze gedachten en emoties draaien vaak op volle toeren. We rennen van de ene afspraak naar de andere, scrollen eindeloos op onze schermen en vergeten soms simpelweg 'uit' te zetten. Toch heeft je mentale gezondheid net zo goed dagelijkse onderhoud nodig als je tanden.

Bij Petit Repos geloven we dat een mentale pauze geen luxe is, maar noodzaak. Om je geest gezond te houden, hoef je echt niet meteen je hele leven om te gooien. Het zit hem juist in die kleine dingen: adem, focus, aandacht, natuur.

Je gebit verzorg je om gaatjes te voorkomen. Geef jezelf vanaf vandaag ook die dagelijkse 'mentale poetsbeurt' om te voorkomen dat je batterij helemaal leegloopt.

Tijd voor jouw time-out?
www.petitrepos.be

Petit Repos zit ook op instagram. Wat fijn dat je ons daar ook op volgt!! https://www.instagram.com/petitrepos_flobecq T...
19/09/2026

Petit Repos zit ook op instagram. Wat fijn dat je ons daar ook op volgt!! https://www.instagram.com/petitrepos_flobecq
Tot binnenkort!
Met lieve en dankbare groet van het gemotiveerde Petit Repos team. 🥰

3 Followers, 8 Following, 4 Posts - See Instagram photos and videos from Petit Repos ()

19/09/2026

Tijd voor jezelf. Echte aandacht, rust en nieuwe inspiratie.
Verlang je naar een plek waar je even helemaal niets moet? Waar je de ruimte krijgt om.bij te laden, helderheid te krijgen en begeleid te worden?in ons weekverblijf verwelkomen we kleine groepen van maximaal 3 tot 5 personen.
Voel je dat dit je iets zegt?
Meld je aan voor een vrijblijvend gesprek op www.petitrepos.be.
Wees welkom.

Wees welkom bij Petit Repos in Flobecq, op de grens met Brakel. Met gegarandeerd na 5 dagen ook: 'une petite réponse'.  ...
18/09/2026

Wees welkom bij Petit Repos in Flobecq, op de grens met Brakel. Met gegarandeerd na 5 dagen ook: 'une petite réponse'. Meld je aan voor een vrijblijvend gesprek. Petit Repos is goed gestart met een zeer professioneel team. En met gasten die tevreden waren.

En zondag 27 september (10u-14u) organiseren we voor (potentiële) vrijwilligers en sympathisanten ook een inspirerend moment. Stuur ons een berichtje als je er ook bij wil zijn.
www.petitrepos.be

Achter al je rollen, verhalen en dagelijkse 'ikjes'... wie ben je daar eigenlijk echt? We zijn zo gewend om ons te richt...
15/09/2026

Achter al je rollen, verhalen en dagelijkse 'ikjes'... wie ben je daar eigenlijk echt?

We zijn zo gewend om ons te richten op de buitenwereld. We zoeken antwoorden in boeken, in podcasts, in nieuwe inzichten, of door eindeloos te praten.
Onze actieve delen willen begrijpen, verklaren en oplossen. Soms hangen we zó vast in onze eigen verhalen, dat we ongemerkt voorbijgaan aan wat er daaronder écht gevoeld wil worden.

Voor je het weet, ben je wéér bezig met opnemen, uitleggen en denken. Maar hoe goed al die delen het ook bedoelen: échte rust vind je niet in nóg meer informatie van buitenaf.

Soms is de enige manier om écht bij mezelf te komen, simpelweg stilvallen.
Niet nog een nieuw idee toevoegen, maar juist even alles laten rusten. Ruimte maken om vanop een zachte, nieuwsgierige afstand te kijken naar je gedachten, je emoties en de beschermende verhalen die je jezelf vertelt. Niet om die delen te veranderen of weg te duwen, maar om er zonder oordeel naar te luisteren.

Bij Petit Repos bieden we van maandag tot vrijdag die ruimte. Een veilige plek voor rust, eigen tijd én momenten van verdieping.

Even helemaal niets 'moeten'.
Het is de plek waar je al je rollen en 'ikjes' even mag laten ontspannen, zodat de rust van jouw kern weer voelbaar wordt.

Zien we jou binnenkort ook bij Petit Repos? 🌻
Je bent meer dan welkom om gewoon te 'zijn'.

www.petitrepos.be

Adres

Commune 2
Flobecq
7880

Openingstijden

Maandag 09:00 - 17:00
Dinsdag 09:00 - 17:00
Woensdag 09:00 - 17:00
Donderdag 09:00 - 17:00
Vrijdag 09:00 - 17:00

Telefoon

+32469725707

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Petit Repos nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact Opnemen Met De Organisatie

Stuur een bericht naar Petit Repos:

Snelkoppelingen

Delen