Vlasnici Sjevernog logora

Vlasnici Sjevernog logora Sjeverni logor NIJE DRŽAVNO vlasništvo! Austro-Ugarska je porodici ABAZA uzela, na period od 99 godina, imanje u Sjevernom logoru, kako bi izgradila kasarnu.

Imanje je površine oko 200 duluma. Austro-Ugarska je uredno plaćala rentu do početka Prvog svjetskog rata, pošto zemlja nije nikad prodata. Dolaskom Kraljevine SHS prestaje plaćanje rente, a takva praksa se nastavlja i za vrijeme SFRJ. Poslije rata, od 1995. pa sve do danas, Sjeverni logor je primjer nelegalne uzurpacije privatnog vlasništva - fakulteti, škole, pošta, BH Telekom, čak vjerski obje

kti, grade se na tuđoj zemlji - zemlji koja je sudskim rješenjem potvrđena kao vlasništvo NASLJEDNIKA porodice Abaza (po svim linijama). Spor još traje, podnesene su i krivične prijave protiv nadležnih iz Gradske uprave.

Želimo da prestane nepravda i da vlasnici budu pravedno obeštećeni!!

31/03/2026

Donnaruma Donjarupa
(Nikola Nikić)

08/09/2025

Nermin Bise, briše komentare i blokira kad mu bolnu istinu kažete. Lik piše naručene tekstove. Evo i ovaj aktuelni. Samo ne znamo po kojoj tarifi.

Address

Mostar

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Vlasnici Sjevernog logora posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share