16/06/2026
Prije samo par dana gledam fotografije Mlinske Rijeke nakon nekog od druženja, neuredno, razbacano, žalosno i pitam se zašto, ko je kriv, ko je zakazao, gdje nam je svijest. Da li je to naša kultura ili nekultura? A onda nam stižu slike iz Amerike sa svjetskog prvenstva u fudbalu na kojim vidimo navijače Japana kako čiste tribine nakon utakmice. Naš narod bi rekao pa platili smo ulaznicu neka čiste. Da jeste ali to je kultura a platili smo da gledamo utakmicu a ne da ostavimo smeće. U Mlinskoj Rijeci niste platili ni boravak a ni smeće. Ne ide to tako.